پرداخت بیش از ۱۱ میلیارد خسارت در حادثه رانندگی در شعبه لاهیجان

بررسی بیش از ۱۱ میلیارد ریال خسارت در حادثه رانندگی پراید و موتور سیکلت در شعبه لاهیجان

در اثر حادثه برخورد یک دستگاه پراید و موتور سیکلت، در محور املش از توابع استان گیلان راکب موتور سیکلت در اثر شدت جراحت وارده دچار خسارت های متعدد شد که در کوتاه ترین زمان ممکن پرونده‌ای در شعبه لاهیجان بیمه پاسارگاد تشکیل و به استناد اوراق پزشکی قانونی و رأی محاکم قضائی مبلغ ۱۱ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال میزان خسارت ثالث جانی برآورد شد.

بر اساس گزارش های دریافتی، به دلیل شدت جراحت های وارده و تعدد دیات در این حادثه، از محل بیمه‌نامه شخص ثالث مالک خودرو، مبلغ ۵ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال به صورت علی الحساب جهت درمان زیان دیده پرداخت شد و مابه التفاوت میزان خسارت وارده تا سقف تعهدات بیمه نامه شخص ثالث که مبلغ ۸ میلیارد و ۵۹۳ میلیون و ۱۶ هزار ریال است پس از صدور حکم قطعی محاکم قضائی پرداخت می شود. همچنین مابقی خسارت در صورت مشمول قانون شدن زیان دیده توسط صندوق خسارات بدنی تأمین خواهد شد.

گفتنی است، پرداخت این مبلغ خسارت در قبال حق بیمه پرداختی خودروی مذکور به مبلغ ۵ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال بوده است و این حادثه رانندگی هشداری است تا در زمان تهیه بیمه نامه شخص ثالث به سقف تعهدات بیمه نامه توجه شود.