پایگاه آماری صنعت بیمه راه اندازی شد

پایگاه آماری صنعت بیمه راه اندازی شد

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران با هدف دستیابی دستگاه‌های اجرایی و مراکز علمی، سیاستگذاران، برنامه ریزان، پژوهشگران و سایر علاقه مندان به آمار و اطلاعات بیمه ای، “پایگاه آماری صنعت بیمه” را در پرتال رسمی‌خود راه اندازی کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی‌و امور بین الملل بیمه مرکزی، دفتر برنامه ریزی و توسعه بیمه مرکزی با راه اندازی این سامانه، امکان دسترسی پژوهشگران و علاقه مندان به “سالنامه‌های آماری صنعت بیمه “،” گزارش‌های ماهانه آمار عملکرد شرکتها و رشته‌های بیمه“، “گزارش‌های آمار تحلیلی از بازار بیمه (حسب مورد)“،” نماگرهای آماری صنعت بیمه“،” آمار سری‌های زمانی شاخصهای بیمه ای“،” تعاریف و مفاهیم آماری در بیمه“،” گزارش سالانه لاتین (Annual Report) بیمه مرکزی” و… را تسهیل کرده است.

پایگاه آماری صنعت بیمه به نشانی http://statistic.centinsur.ir و یا از طریق لوگوی مرتبط در پرتال اصلی بیمه مرکزی به نشانی http://centinsur.ir ، در دسترس علاقه مندان است. برای مشاهده بهتر “پایگاه آماری صنعت بیمه” پیشنهاد می‌شود از مرورگر Firefox به جای مرورگر Internet Explorer استفاده شود.

بر اساس بند۲ ماده (۵) قانون تأسیس بیمه مرکزی ” تهیه اطلاعات لازم از فعالیت‌های کلیه مؤسسات بیمه (بازرگانی) که در ایران کار می‌کنند” از وظایف این سازمان بر شمرده شده است.