راهنمای خرید بهترین بیمه

بیمه عمر و تامین آتیه چیست؟

طرح ممتاز و منحصر به فرد بیمه عمر و تشکیل سرمایه که بر اساس مدل شناخته شده جهانی Flexible universal life طراحی گردیده و در سراسر جهان یکی از پر طرفدارترین بیمه‌های عمر می‌باشد،با در نظر گرفتن نرخ تورم و سود سرمایه گذاری و ویژگیهای مربوط به خنثی کردن اثر تورم و محاسبه سود صندوق سرمایه گذاری به شکل مرکب،مناسب ترین گزینه برای کسانی است که با نگرش درست نگران آینده خود و خانواده خود هستند.

بطور کلی این بیمه نامه چها ر محور پس انداز ، عمر و حوادث و از کار افتادگی و وام و مزایای خاص را تحت پوشش قرار می‌دهد .

 • الف – بیمه گذار می‌تواند با صرفه جویی اندک در مخارج روزانه ( از ۶۴۵ تا ۱۰۷۰۰ تومان ) و پس انداز آن نزد شرکت سهامی‌بیمه پاسارگاد از سود تضمینی و سود حاصل از تشکیل منافع استفاده نماید .
 • ب – در صورت فوت طبیعی حتی پس از پرداخت یک قسط استفاده کنندگان کل سرمایه انتخابی را دریافت و در صورت فوت در اثر حادثه دو برابر ( در صورت درخواست چند برابر ) سر مایه انتخابی به بازمانده یا استفاده کننده پرداخت خواهد شد .
 • ج – در صورت از کار افتادگی دائم بیمه گذار از پرداخت اقساط معاف و در پایان کل سرمایه را دریافت خواهد نمود .
 • د – پس از دو سال بیمه گذار می‌تواند از محل ذخیره ریاضی تا نود درصد ارزش ذخیره رباضی وام دریافت نماید.

مزایای ویژه این بیمه نامه چیست ؟

بیمه عمر و تامین آتیه شرکت بیمه پاسارگاد کاملاً انعطاف پذیر بوده، به گونه ای که منطبق بر شرایط و نیازهای شما طراحی گشته و در طی مدت اعتبار بیمه نامه می‌تواند همراه و هم گام با نیازهای شما شرایط قراداد تغییر یابد بدون آنکه نیازی به فسخ آن باشد.

پوشش‌های اضافی و تکمیلی به چه صورت است؟

پوشش بیمه فوت ناشی از حادثه :

این پوشش به افراد ۱۲ الی ۷۰ ساله تعلق می‌گیرد. در صورت فوت بیمه شده در اثر حادثه، سرمایه فوت بیمه عمر می‌تواند تا سه برابر افزایش یابد.

 • پوشش از کار افتادگی: این پوشش به افراد ۱۵ الی ۶۰ ساله ای که شاغل هستند تعلق می‌گیرد. در صورت از کار افتادگی دائم و کامل بیمه شده (که حداقل تا یکسال ادامه داشته باشد) تا پیش از سن ۶۰ سالگی، شرکت بیمه پاسارگاد متعهد می‌گردد حق بیمه عمر و تامین آتیه را (بدون حق بیمه پوشش‌های تکمیلی) تا پایان مدت قید شده درقرارداد بیمه تقبل نماید .
 • پوشش بیمه بیماریهای تحت پوشش: این پوشش به افراد ۱۲ الی ۶۰ ساله تعلق می‌گیرد و این پوشش بیمه شده را در برابر پنج بیماری بیمه کرده و قسمتی از هزینه‌های درمانی را حداکثر تا سقف ۱.۲۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال متقبل خواهد گردید. این بیماریها عبارتند از: سکته قلبی- سکته مغزی – سرطان – پیوند اعضاء اصلی بدن – جراحی قلب باز(کرونر)

ضمانت سود آوری و نرخ سود چگونه تعیین می‌گردد ؟

شرکت بیمه پاسارگاد حداقل معادل هجده درصد(برای ۵سال ابتدایی) سود را به مدت ده سال و بصورت علی الحساب تضمین مینماید . ضمنا حق بیمه‌های پرداختی را در سبد سرمایه گذاری خود متشکل از بازار بورس و سایر بازارهای سرمایه گذاری،جهت سرمایه گذاری بهینه قرار میدهد.

پشتوانه مالی و اعتباری شرکت بیمه پاسارگاد چیست ؟

شرکت بیمه پاسارگاد ، علاوه بر پشتوانه قوی مالی خود و استفاده از اعتبار مؤسسات گروه بانک پاسارگاد ، همانند دیگر مؤسسات بیمه تحت نظارت و کنترل بیمه مرکزی ایران قرار دارد. ۵۰ درصد حق بیمه‌های پرداخت شده توسط بیمه گذار را نزد بیمه مرکزی ایران بیمه اتکایی خواهد بود. ضمن آنکه بطور اصولی بخشی از ریسک این طرح بیمه ای همانند دیگر طرح‌های بیمه ای به مؤسسات معتبر بیمه گران اتکائی بین المللی منتقل خواهد شد.

بعد از مدت پنج الی ده سال ارزش پول کاهش می‌یابد و سرمایه انتخابی ارزش آنچنانی ندارد!؟

درست است که ارزش پول طی سالیان متمادی کاهش خواهد یافت ولی باید در نظر داشت ارزش اقساط پرداختی نیز طی این سالها کاهش خواهد یافت و برای غلبه بر این موضوع می‌توان سالیانه با افزایش نرخ تورم سرمایه را نیز افزایش داد . ضمن اینکه نبا ید از نظر دور داشت که این پس انداز تحت پوشش بیمه است و در صورت حادثه می‌توان خود و یا بازماندگان از پوششهای آن استفاده کنیم .

برای گرفت وام چه ضمانهایی لازم است و مدت زمان وام و بازپرداخت آن چگونه است؟

برای دریافت وام باید حداقل دو سال از مدت بیمه نامه گذشته و ۲۴ قسط پرداخت شده باشد که در صورت ثبت همه اقساط بدون هیچ تشریفاتی و فقط با ارایه بیمه نامه و کارت شناسایی چک وام در وجه بیمه گذار صادر خواهد گردید . و بازپرداخت آن می‌تواند حداکثر تا ۲۴ ماه بوده و همچنین می‌تواند بعد از اتمام هر وام بلافاصله درخواست وام جدید نماید.

در صورت تاخیر در پرداخت چگونه عمل می‌شود؟

چنانچه بیمه گذار بیش از یک ماه از پرداخت حق بیمه خودداری نماید از پایان یک ماه دیگر تحت پوشش بیمه نمی‌باشد و چنانچه قبل از شش ماه باشد بدون استرداد هیچ مبلغی و با اخطار کتبی بیمه نامه باطل خواهد شد و اگر بعد از شش ماه و پرداخت شش قسط چنین اتفاقی بیافتد در صورت فوت ارزش باز خریدی و یا ارزش سرمایه مخفف هر کدام بیشتر باشد به بازماندگان پرداخت خواهد شد و در صورت حیات ارزش باز خریدی پرداخت خواهد شد . اما پس از اینکه قبل از یکسال اقدام به پرداخت اقساط معوق و هزینه دیر کرد نماید بلا فاصله و بدون هیچ تشریفاتی شرایط بیمه نامه به شرایط قبلی تبدیل خواهد شد و چنانچه این اتفاق بعد از یکسال بیافتد ادامه بیمه نامه منوط به آزمایشات پزشکی و تایید پزشک خواهد شد .

اقساط بیمه نامه چگونه پرداخت می‌شود ؟

در حال حاضر اقساط بوسیله دفترچه‌هایی که مشترکا” توسط بانک پاسارگاد، بانک تجارت و کشاورزی تهیه گردیده پرداخت می‌گردد. و مستقیما مبالغ به حساب فراگیر شرکت سهامی‌بیمه پاسارگاد واریز می‌گردد. همچنین از طریق شناسه پرداخت و قبض که بر روی اقساط بیمه نامه چاپ شده است می‌توانید از طریق اینرنت بانک پاسارگاد پرداخت داشته باشید.

چه مبلغی به عنوان باز خرید بیمه نامه پرداخت می‌شود ؟

در صورت عدم تمایل بیمه گذار به ادامه قرارداد بیمه ای قبل از پایان قرار داد ۱۵ % مبلغی معادل مبلغ ذکر شده در جدول بیمه عمر و تامین آتیه و در ستون حداقل سود تضمینی ۱۵ % بصورت علی الحساب در آن سال پرداخت میگردد. لازم به ذکر است سالانه این مبلغ بر اساس سود سالانه شرکت تعیین گردیده و در هر صورت از ۱۵ % سود تضمینی برای مدت ۱۰ سال کمتر نخواهد بود.

آیا می‌توان شرایط بیمه نامه را تغییر داد ؟

بلی. اعمال تغییرات در شرایط بیمه نامه در طول مدت قرارداد در سررسید هر یک از سنوات بیمه ای مقدور می‌باشد .

آیا بیمه‌های عمر معاف از مالیات می‌باشند؟

حال اینکه در مورد سایر اموال و داراییها این امر تابع قانون انحصار وراثت می‌باشد. طبق ماده ۱۳۶ قانون مالیات‌های مستقیم سرمایه بیمه عمر و نیز اندوخته حاصل از سرمایه گذاری‌های صورت گرفته، تماماً از پرداخت مالیات معاف می‌باشند و نظر به ماده ۱۴۸ قانون مالیات‌های مستقیم بند (۲- ج) مبالغ پرداختی از بابت بیمه عمر می‌توانند جزو هزینه‌های قابل قبول مؤسسات از نظر مالیات به حساب آیند.

پس از انحلال و ورشکستگی شرکت سرمایه مشتری چه می‌شود ؟

طیق ماده ۶۰ از قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران، مصوبه سال ۱۳۵۰: ماده ۶۰. اموال مؤسسات بیمه همچنین ودایع مذکور در مواد ۳۶ و ۴۶ تضمین حقوق و مطالبات بیمه‏گذاران، بیمه‏ شدگان و صاحبان حقوق آنان است و در صورت انحلال یا ورشکستگى مؤسسه بیمه بیمه‏گذاران و بیمه‏شدگان و صاحبان حقوق آنان نسبت به سایر بستانکاران حق تقدم دارند. در میان رشته‏هاى مختلف بیمه حق تقدم با بیمه عمر است.

مؤسسات بیمه نمی‏توانند بدون موافقت قبلى بیمه مرکزى ایران اموال خود را صلح حقوق نمایند و یا به رهن واگذار کنند و یا موضوع هر نوع معامله با حق استرداد قرار دهند. دفاتر اسناد رسمى موظفند هنگام انجام این قبیل معاملات موافقتنامه بیمه مرکزى ایران را مطالبه و مفاد آن‏را در سند منعکس کنند.

ماده ۳۶. مؤسسات بیمه ایرانى با سرمایه حداقل یک‏صد میلیون ریال تشکیل مى‏شود که باید ۵۰ درصد آن نقداً پرداخت شده باشد میزان ودیعه‏اى که عندالاقتضا براى هر یک از رشته‏هاى بیمه در نظر گرفته خواهد شد در آیین‏نامه‏اى که از طرف بیمه مرکزى ایران تهیه و به تصویب شوراى عالى بیمه می‏رسد تعیین خواهد شد.

ماده ۴۶. مؤسسات بیمه خارجى باید طبق آیین‏نامه‏اى که به پیشنهاد بیمه مرکزى ایران به تصویب شوراى عالى بیمه مى‏رسد مبلغى براى هر یک از دو رشته بیمه‏هاى زندگى و سایر انواع بیمه نزد بیمه مرکزى ایران تودیع‏ نمایند. مبلغ ‏این ودیعه در هریک از دو موردمذکور از پانصد هزار دلار یا معادل آن از ارزهاى مورد قبول بانک‏مرکزى‏ایران‏ کمترنخواهد بود.

هر یک از مؤسسات بیمه خارجى باید درآمدهاى خود را سال‏ به ‏سال به ودیعه مزبور اضافه کند تا در هر مورد مبلغ ‏ودیعه حداقل به دو برابر مبلغ مصوب شوراى عالى بیمه برسد.
افزایش ودیعه مازاد بر مبالغ فوق اختیارى است.

استثنائات این بیمه نامه چیست ؟

 • الف – مسابقات سرعت و اکتشاف و پروازهای اکروباتی
 • ب – خطر جنگ و یا هر نوع حادثه دیگری که جنبه نظامی‌داشتته باشد .
 • ج – خودکشی قبل سه سال و ۳۶ قسط کامل مگر اینکه ثابت شود خودکشی غیر ارادی بوده
 • د – در صورتیکه استفاده کننده یا بیمه گذار مسبب مرگ بیمه شده باشند.

مزایای بیمه عمر نسبت به نظام بانکی چیست ؟

 • الف – در نظام بانکی با تغییر سیاست بانک مرکزی سود نیز تغییر می‌نماید ولی در بیمه عمر و تامین آتیه در هر شرایطی سود هیچ گاه کاهش نمی‌یابد و همچنین در صورت تشکیل منافع افزایش خواهد یافت .
 • ب – بیمه عمر و تامین آتیه، پس اندازی منظم و سیستماتیک و البته اجباریست که پس انداز بانکی چنین خاصیتی ندارد .
 • ج – با وجود به اینکه در نیمه اول بیمه نامه در صورت باز خریدی مقداری ازسرمایه پرداختی بعنوان حق بیمه عمر و هزینه‌های بیمه گری کسر می‌گردد ولی این خود باعث می‌شود باز خریدی این بیمه نامه آخرین تصمیم باشد .
 • د – وام در این سیستم در عرض بیست دقیقه و بدون هیچ تشریفاتی پرداخت می‌شود ولی در نظام بانکی …
 • ه – مهمتر از همه اینکه در هیچ بانکی عمر انسان در برابر کل پس انداز احتمالی باضافه سود آن بیمه نخواهد شد که در بیمه عمر و تامین آتیه چنین امری امکان پذیر می‌باشد.

پس اگر مطمئن باشیم عمر جاودانه خواهیم داشت نیازی به بیمه عمر نیست و فقط یک حساب بانکی خوب کافی است. ولی اگر ۱٪ احتمال وجود ریسک (حادثه و از کارافتادگی و … ) احساس می‌کنید حتما در کنار یک حساب بانکی خوب یک بیمه نامه خوب عمروسرمایه گذاری داشته باشید.

آیا اشخاص بیمار نیز می‌توانند تحت پوشش این بیمه نامه قرار گیرند ؟

برخی از بیماری‌ها با نظر پزشک و دریافت حق بیمه اضافی قابل بیمه شدن می‌باشد ولی بیماری‌های لا علاج قابل بیمه شدن نمی‌باشد. در عین حال برای اینکه بیمه گر و بیمه گذار با مشکل مواجه نشوند بهتر است پرسش نامه با دقت مطالعه وتکمیل گردد.

شرایط بازنشستگی از محل عمر چه تفاوتی با حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی دارد ؟

در مدت ۲۰ سال حقوق دریافتی بیش از حقوق دریافتی با سابقه ۳۰ ساله تامین اجتماعی است. جمع حق بیمه پرداختی ۲۰ ساله بسیار کمتر از ۳۰ سال تامین اجتماعی است.
– نیاز به اشتغال در محل یا تایید بازرس تامین اجتماعی نمیباشد و مناسب برای خانمهای خانه دار یا کودکان و نوزادان.

مدارک لازم جهت پوشش از کار افتادگی را نام ببرید ؟

در صورت از کار افتادگی علاوه بر مدارک تاییدیه پزشکی قانونی و مراجع ذی صلاح نظریه و مدارک مورد درخواست پزشک معتمد بیمه گر نیز لازم می‌باشد.

مدارک لازم جهت گرفتن سرمایه را نام ببرید ؟

 • الف – بیمه نامه و ضمایم آن
 • ب- قبوض رسید حق بیمه‌های پرداختی
 • ج – کارت شنا سایی ورونوشت آن
 • و در صورتیکه پرداخت سرمایه در صورت فوت باشد در اولین فرصت و حداکثر تا یک ماه از طرف استفاده کننده یا بیمه گذار کتبا” و با ذکر دلیل فوت به اطلاع بیمه گر برسد و علاوه بر مدارک فوق مدارک ذیل برای رسیدگی در اختیار بیمه گر قرارگیرد
 • ۱- گواهی رسمی‌فوت
 • ۲ – گواهی مشروح آخرین پزشک معالج که در آن علت بیماری شرح و سیر آن ذکر شده باشد .
 • ۳ – در صورتیکه فوت بر اثر حادثه باشد گزارش حادثه که توسط مراجع ذی صلاح تهیه شده باشد
 • ۴ – در صورتیکه استفاده کنندگان مشخص نشده باشند گواهی انحصار وراثت

حداقل سابقه بیمه برای دریافت مستمری چند سال است؟

کلیه بیمه شدگان پس از اتمام قرارداد بیمه عمر قادر خواهند بود از امکان مستمری ماهیانه برخوردار شوند .

بعد از صدور بیمه نامه از چه تاریخی تحت پوشش هستیم؟

در قوانین بیمه زمانی پوشش‌های بیمه ای فعال می‌شوند که علاوه بر عقد قرارداد ، بیمه گذار حق بیمه خود را نیز پرداخت کرده باشد . در بیمه عمر نیز شما به دلیل اینکه مبلغ اولین قسط خود را همراه با پرسش نامه پرداخت می‌نمایید ، از زمان صدور بیمه نامه تحت پوشش بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد قرار خواهید گرفت .

اگر بیمه نامه عمر خریداری شود و بلافاصله ۱ روز پس از صدور، بیمه شده فوت کند (عادی یا بر اثر حادثه) آیا سرمایه فوت و یا فوت بر اثر حادثه و اندوخته فرد به خانواده پرداخت می‌شود؟

سرمایه فوت و یا سرمایه فوت بر اثر حادثه به خانواده بیمه شده تعلق می‌گیرد اما چون طبق سوال شما حادثه یک روز پس از صدور بیمه نامه اتفاق افتاده است ، هیچ گونه اندوخته ای در حساب بیمه عمر بیمه شده وجود نخواهد داشت .

تفاوت بین اینکه بیمه ۳۰ سال داشته باشم و بعد از ۱۰ سال بازخرید کنم با اینکه بیمه نامه ۱۰ سال بگیرم در چیست؟

در صورتی که در هر دو صورت قصد این باشد که پس از ده سال بیمه نامه را فسخ کرده و از سرمایه اندوخته شده آن استفاده نمایید هیچ تفاوتی ندارد .

اگر کسی قصد بازخرید بیمه عمر خودش را داشته باشد، آیا من می‌توانم بیمه ایشان را خریداری نموده و ادامه دهم؟ آیا تمام حق بیمه‌های پرداختی قبلی به ایشان باز گردانده می‌شود؟

بله این امکان وجود دارد ، شما با تکمیل پرسش نامه جدید و همچنین گواهی صحت سلامت قادر خواهید بود در صورت کسب رضایت بیمه گذار ، بیمه نامه ایشان را به نام خودتان انتقال دهید . در صورت انتقال بیمه نامه از فردی به فرد دیگر ، مبلغی از طرف شرکت بیمه به بیمه شده قبلی تعلق نمی‌گیرد و همانطور که در فرض سوال هم مطرح شده بود می‌بایست بیمه شده جدید ، بیمه نامه را از بیمه شده قبلی خریداری نماید و طبق توافق طرفین این انتقال صورت می‌پذیرد .

بعد از اتمام مدت بیمه، مبلغ بازپرداختی چگونه محاسبه می‌شود؟

در هنگام صدور بیمه نامه عمر ، برگه ای با عنوان استعلام در اختیار بیمه شدگان قرار می‌گیرد که به طور کامل میزان ارزش بازخرید بیمه نامه در هر سال و همچنین میزان سود تضمینی پایان قرارداد درج شده است .

اگر بیمه شده پس از یک یا دو سال فوت نماید چه مبلغی به باز ماندگان وی تعلق می‌گیرد؟

در صورت بروز حادثه، هزار و دویست برابر مبلغی که بیمه گذار به شرکت بیمه به صورت ماهیانه پرداخت می‌کرده است به افرادی که در پرسش نامه تعیین نموده بود پرداخت می‌گردد . علاوه بر مبلغ مذکور ، ارزش بازخرید بیمه نامه در همان سال به بازماندگان تعیین شده پرداخت می‌گردد .

آیا یک فرد می‌تواند دو بیمه عمر داشته باشد آن هم از بیمه پاسارگاد؟ دوم اینکه میتوانم یک بیمه عمر برای بچه ای باز کنم که هیچ نیسبتی با من ندارد و ذینفع خودم را قرار دهم؟

بله، مشکلی از این بابت نیست. هر فرد می‌تواند دو یا چند بیمه عمر از یک یا چند شرکت داشته باشد و محدودیتی از این بابت وجود ندارد، اطلاعات بیشتر در این زمینه توسط کارشناس بیمه زندگی هنگام تکمیل پرسش نامه بیمه عمر و تامین آتیه قابل ارائه می‌باشد . متاسفانه امکان بیمه کردن یک فردی که هیچ رابطه نسبی یا سببی با شما ندارد ، وجود ندارد و این مهم برای شما میسر نمی‌باشد .

روی چه حسابی بعد از ۳۰ سال این سود چشمگیر را به بیمه گذار می‌دهند؟ من چگونه می‌توانم به بیمه پاسارگاد اعتماد کنم؟

در امر بیمه و بیمه گری، کلیه شرکت‌های بیمه موظف هستند بیمه‌های اشخاص را با بیمه مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران به صورت اتکایی انجام دهند . به این صورت که شرکت‌های بیمه می‌بایست نیمی‌از حق بیمه دریافتی از بیمه‌های اشخاص را (نظیر بیمه‌های حوادث ، درمان و بیمه‌های عمر و تامین آتیه) به حساب بیمه مرکزی واریز نمایند و اینگونه ، بیمه شده به صورت اتکایی تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار می‌گیرد. این مورد جزو قوانین لاینفک بیمه مرکزی بوده و کلیه شرکت‌های بیمه موظف به پیروی از آن می‌باشند . همچنین بیمه مرکزی ایران نیز تضمین می‌نماید تا در صورتی که به هر دلیلی شرکت بیمه نتواند نسبت به انجام تعهدات خود متعهد باشد ، وظیفه تامین تمام حقوق مادی و معنوی بیمه گذاران و بیمه شدگان را بر عده بگیرد .

چرا پوشش از کار افتادگی به زنان خانه دار داده نمی‌شود؟

سیاست گذاری‌ها در بحث بیمه و بیمه گری در دید کلان توسط بیمه مرکزی انجام می‌پذیرد و مسئولیت نحوه اجرا و تشخیص سهل الوصول ترین روش برای دست یابی به حداکثر اقبال عمومی‌به شرکت‌های بیمه واگذار می‌گردد . بسیاری از مباحثی که خاطر نشان کردید یا توسط بیمه مرکزی به شرکت محول ابلاغ شده و یا در حال حاضر صلاحدید مدیران ارشد بیمه پاسارگاد بر اجرای این موارد می‌باشد . البته کلیه پیشنهادات شما حتما کتبا به مسئولین ذیربط ارجاع داده خواهد شد . ۱-در مورد زنان خانه دار و پوشش از کار افتادگی توضیحی که می‌توان ارائه داد اینست که : پوشش از کار افتادگی صرفا به آن دسته از افراد تعلق می‌گیرد که اقساط حق بیمه‌های خود را از محل درآمدهای شغلی که در پرسش نامه یادداشت نموده اند ، تامین می‌نمایند . با این شرح و از آنجایی که افرادی چون زنان خانه دار ، دانش آموزان و دانش جویان و … از محل کاری که انجام می‌دهند درآمدی کسب نمی‌نمایند ، فرض بر این می‌شود که اقساط بیمه عمر از محل اندوخته‌های این عزیزان تامین می‌گردد فلذا پوشش فوق قابل ارائه به این بزرگواران نخواهد بود .

چرا کسی که فرزند یک ساله خود را بیمه کرده و بعد از ۵ سال فوت می‌کند، هیچ پولی بابت فوت به خانواده وی تعلق نمی‌گیرد؟ (چون بیمه شده مورد نظر هست ، در حالی که قسط را بیمه گذار پرداخت میکرد . ضمن اینکه بیمه شده هم توان پرداخت ندارد ، لااقل طوری شود اگر بیمه گذار فوت کرد به خانواده پول تعلق بگیرد)

توجه داریم که در تمام قراردادهای بیمه ای ، شرکت بیمه گر تعهد می‌نماید در قبال مبلغی به عنوان حق بیمه از بیمه گذار ، پوشش‌های بیمه ای را برای فرد بیمه شده اعمال نماید و اصطلاحا بیمه گذار، برای بیمه شده از شرکت بیمه پوشش می‌خرد . با توضیحات فوق کاملا بدیهی به نظر می‌رسد که در مثال ذکر شده شرکت بیمه این اختیار را نخواهد داشت که علاوه بر بیمه شده ، بیمه گذار را نیز تحت پوشش بیمه ای قرار دهد . در اینگونه مواقع پیشنهادی که ما برای بیمه گذاران داریم این است که علاوه بر فرزند یا فرزندان خویش ، در صورت تمایل پوشش بیمه ای را برای خود نیز خریداری نمایند تا در صورت بروز حادثه ای ناگوار ، شرکت بیمه توانایی تحت حمایت قرار دادن خانواده وی را داشته باشد .

کسی ماشینی دارد و می‌خواهد از تخفیف بیمه عمر برای بیمه بدنه اتومبیل خود استفاده کند ، بیمه ماشین باید به نام بیمه شده باشد یا بیمه گذار؟

باید عرض شود که صرفا بیمه گذار قادر به استفاده از این تخفیف می‌باشد نه بیمه شده و می‌بایست بیمه گذار هر دو بیمه نامه یک فرد باشد.

در مورد حقوق بازنشستگی که بعد از ۳۰ سال تعلق می‌گیرد، آیا مبلغ پولی که باید به صورت یکجا بعد از ۳۰ سال به بیمه شده پرداخت شود نزد شرکت سپرده می‌شود؟ در واقع سود سپرده به صورت ماهیانه به بیمه شده پرداخت می‌گردد؟

کلیه شرایط و توافقات پیرامون مستمری ماهیانه پس از به پایان رسیدن قرارداد بیمه انجام می‌پذیرد اما بی شک سود سپرده نیز ، از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در میزان مستمری ماهیانه می‌باشد .

وامی‌را که دریافت می‌کنیم به چه صورت برگردانیم؟ دفترچه ای جدا دارد یا روی اقساط حق بیمه منظور می‌شود؟

وام‌هایی که بیمه شده‌ها می‌توانند از محل اندوخته ریاضی بیمه نامه‌های عمر خود دریافت کنند می‌بایست ظرف مدت حداکثر دو سال به شرکت بیمه پرداخت شود . این بازپرداخت به صورت اقساط ماهیانه و از طریق دفترچه جداگانه ای میسر خواهد بود .

پوشش بیماری‌های خاص (سقف ۲۵ میلیون) برای کسی که ۳۰ ساله قرارداد می‌بنده از سال چندم قابل استفاده است؟ و همچنین مبلغ حقوق بازنشستگی که پرداخت می‌شه ، جدا از سرمایه ای است که بیمه گذار در طی ۳۰ سال پرداخت کرده یا خیر؟

طبق توضیحاتی که داخل سایت درج شده، می‌بایست جداقل سه ماه از شروع بیمه نامه گذشته باشد تا بتوانید از این پوشش و مزایای منحصر به فرد آن استفاده کنید . در مورد خقوق بازنشستگی هم باید عرض شود بلی، بدین صورت که بیمه شده پس از سی سال این توانایی را خواهد داشت که مبلغ اندوخته بیمه عمر خود را نزد بیمه پاسارگاد ودیعه گذاری نموده و به صورت ماهیانه ، شرکت بیمه پاسارگاد مبالغی را به صورت مستمری به وی پرداخت نماید. شایان ذکر است که اصل مبلغ اندوخته بیمه نامه محفوظ بوده و در هر زمان توسط بیمه شده قابل دریافت خواهد بود .

اگر بعد از یک سال قصد انصراف داشته باشم آیا کل پول پرداختی به من عودت داده می‌شود؟

در بیمه‌های عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد ، بیمه گذار می‌تواند پس از گذشت شش ماه از شروع قرارداد خویش و در صورت تمایل ، انصراف خود را از بیمه عمر اعلام دارد . در این صورت ارزش روز بازخرید بیمه نامه طبق جدولی که در ابتدای کار به حضور بیمه شده تقدیم می‌گردد ، محاسبه شده و این مبلغ به بیمه گذار عودت داده می‌شود .

چه تضمینی برای پرداخت ذخیره ریاضی توسط شرکت بیمه وجود دارد؟ در صورت ورشکسته شدن شرکت بیمه چگونه تعهداتش را اجرا می‌کند؟

در امر بیمه و بیمه گری، کلیه شرکت‌های بیمه موظف هستند بیمه‌های اشخاص را با بیمه مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران به صورت اتکایی انجام دهند . به این صورت که شرکت‌های بیمه می‌بایست نیمی‌از حق بیمه دریافتی از بیمه‌های اشخاص را (نظیر بیمه‌های حوادث ، درمان و بیمه‌های عمر و تامین آتیه) به حساب بیمه مرکزی واریز نمایند و اینگونه ، بیمه شده به صورت اتکایی تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار می‌گیرد . این مورد جزو قوانین لاینفک بیمه مرکزی بوده و کلیه شرکت‌های بیمه موظف به پیروی از آن می‌باشند . همچنین بیمه مرکزی ایران نیز تضمین می‌نماید تا در صورتی که به هر دلیلی شرکت بیمه نتواند نسبت به انجام تعهدات خود متعهد باشد ، وظیفه تامین تمام حقوق مادی و معنوی بیمه گذاران و بیمه شدگان را بر عده بگیرد .

مقدار وام چقدر است؟ آیا ۹۰ درصد از مقدار سود اندوخته است و یا ۹۰ درصد از مجموع حق بیمه؟ پرداخت هزینه بیماری‌های خاص تا چند مرتبه است؟ اگر فرضا شخصی در سال ۵ قرارداد عمل قلب باز داشته باشد و این هزینه را بیمه عمر پرداخت کند ، آیا در صورت عمل مجدد مثلا در سال ۱۰ قرارداد، باز هم هزینه به وی پرداخت می‌شود و تا چه مقدار؟

کلیه افراد تحت پوشش بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد از سال دوم قرارداد خود می‌توانند مبلغی را تا سقف ۹۰ درصد ارزش بازخرید بیمه نامه خود به عنوان وام دریافت نمایند . پیرامون بیماری‌های خاص هم نکته ای که قابل ذکر می‌باشد این است که کلیه بیمه شدگان بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد در صورتی که پوشش بیماری‌های خاص را انتخاب کرده باشند می‌توانند از مزایای این طرح استفاده کنند بدین صورت که به ازای هر بیماری یک بار و تا سقف صد میلیون ریال می‌توانند از کمک هزینه‌های درمانی شرکت بیمه پاسارگاد استفاده کنند .

در مورد پوشش از کارافتادگی، خق بیمه در چه صورت پرداخت نمیشه؟ موقعی که بیمه شده از کار افتاده میشه یا بیمه گذار؟

پوشش از کار افتادگی و به صورت کلی تمامی‌پوشش‌های موجود صرفا متعلق به بیمه شده هستند و بیمه شده را تحت پوشش قرار می‌دهند . در این موردی که مد نظر شماست معافیت از پرداخت حق بیمه زمانی اعمال می‌شود که بیمه شده از کار افتاده تلقی شود .

بازنشستگی در بیمه عمر و تامین آتیه چگونه است؟ آیا مبلغی به صورت ماهیانه به بیمه شده داده می‌شود؟

بازنشستگی صرفا به بیمه شدگانی تعلق می‌گیرد که مدت قرارداد بیمه عمر و تامین آتیه آنها سی ساله باشد . مبلغ مستمری ماهیانه نیز در زمان اتمام قرارداد ، به روز محاسبه شده و به بیمه شده اعلام می‌گردد و در حال حاضر امکان پیش بینی مبلغ مستمری ماهیانه میسر نیست .

من و همسرم قصد داریم فرزندمان را تحت پوشش بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد قرار دهیم . سوال بنده اینست که آیا محدودیت سنی برای فرد بیمه شده وجود دارد و اینکه این بیمه نامه سالیانه چه میزان هزینه ای دربردارد ؟

هیچ محدودیتی برای بیمه شده وجود ندارد و کلیه افراد از بدو تولد تا سن ۶۵ سالگی می‌توانند تحت پوشش بیمه عمر بیمه پاسارگاد باشند ، همچنین حق بیمه بسته به انتخاب شما می‌تواند از ماهیانه ۲۰ هزار تومان تا ماهیانه ۳۳۳ هزار تومان متغیر باشد .