بیمه‌ مسئولیت پاسارگاد

چنانچه در اثر فعالیت تولیدی و کاری یا در هنگام ساختمان‌سازی یا انجام طرح‌های عمرانی یا انجام حرفه خود به اشخاص دیگر صدمه‌ای بزنید به‌موجب قانون مسئول جبران خسارات واقع می‌شوید و این به معنی بدهی ناخواسته‌ای است که به‌ناچار ملزم به ادای آن هستید و ممکن است توان مالی لازم را نداشته باشید. بیمه‌های مسئولیت مدنی بیمه پاسارگاد یاور شما در جبران چنین خساراتی است.

فهرست بیمه‌های مسئولیت مدنی پاسارگاد:

 • بیمه‌نامه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان مشاغل صنعتی، خدماتی، بازرگانی.
 • بیمه‌نامه مسئولیت کارفرما در مقابل کارگران ساختمانی (ابنیه).
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی کارفرما در مقابل کارکنان ویژه فعالیت‌های عمرانی.
 • بیمه‌نامه مسئولیت دارندگان و سرویس کاران آسانسور.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی حرفه‌ای مدیران و ناجیان استخر.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مسئول فنی بیمارستان، درمانگاه، داروخانه.
 • بیمه‌نامه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان.
 • بیمه‌نامه مسئولیت حرفه‌ای پیراپزشکان.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدیران مجموعه‌های ورزشی.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی در مقابل اشخاص ثالث.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدیران مهدکودک.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدیران مراکز آموزشی.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مدیران هتل‌ها و مهمان‌پذیرها.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مدیران رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مدیران مجتمع مسکونی.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مدیران سینماها.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مدیران تعمیرگاه‌ها.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی دارندگان ماشین‌آلات.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی برگزارکنندگان نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مدیران آژانس‌های مسافرتی.
 • بیمه‌نامه مسئولیت مدنی متصدیان حمل‌ونقل داخلی.
بیمه‌ مسئولیت پاسارگاد

بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان و اشخاص ثالث

این بیمه مسئولیت قانونی شخص حقیقی یا حقوقی ناشی از شغل کارفرما را در قبال جرح بدنی کارکنان تحت پوشش قرار می‌دهد که شامل مشاغل صنعتی، خدماتی و بازرگانی است. براساس این بیمه افرادی که در واحدهای صنعتی،تولید و یا در بخش خدمات فعالیت می‌کنند با خطرات و حوادث بسیار زیادی مواجه هستند که غالباً مسئولیت جبران خسارت ناشی از این حوادث بر عهده کارفرمایان است. مثل: شکست ماشین‌آلات، حوادث ناشی از عدم استفاده صحیح از ابزارآلات و ماشین‌های صنعتی، عدم رعایت مسائل ایمنی، برق گرفتگی، آتش سوزی و خسارات مرتبط با خط تولید و انبارداری، سقوط بالابرها و آسانسور و ده‌ها موارد مشابه دیگر ازجمله خطرات و حوادثی هستند که هرکدام به‌نوبه خود می‌تواند خسارت مالی و جانی سنگینی برجای گذارند که اکثر مسئولیت جبران آننها بر عهده کارفرمایان است. این شرایط موجب شد تا شرکت‌های بیمه‌ای با ارائه این بیمه پاسخ مناسبی برای رفع نیاز کارفرمایان به انتقال ریسک ارائه دهند.

بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل بین المللی پاسارگاد

این بیمه مسئولیت متصدیان حمل‌ونقل را در قبال ارسال‌کنندگان و یا صاحبان کالا ناشی از فقدان و یا خسارات وارده به کالا که متصدی حمل‌ونقل براساس مواد ۳۷۷ الی ۳۹۴ قانون تجارت و به‌موجب بارنامه‌های صادره، مسئول جبران آنها شناخته می‌شود را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه مسئولیت سازندگان ابنیه پاسارگاد

این بیمه مسئولیت سازنده ساختمان را در مقابل صدمات جسمانی وارد به کارکنان که ناشی از وقوع حوادث حین کار باشد در محدوده مکانی مشخص جبران می‌نماید. از این بیمه بیشتر جهت ساخت‌وسازهای شهری دارای پروانه ساختمانی استفاده می‌شود. پوشش این بیمه جبران هزینه‌های پزشکی و غرامت فوت و نقص عضو براساس دیه است. مثلاً چنانچه کارگری در حین انجام عملیات ساخت‌وساز در اثر حادثه فوت نماید یا دچار نقص عضو گردد و سازنده ساختمان مسئول شناخته شود بیمه‌گر خسارت وارده را جبران می‌نماید. ملاک محاسبه حق بیمه، مدت بیمه، کل متراژ زیربنا و تعداد طبقات ساختمانی در دست احداث است و جهت فعالیت‌های عمرانی مدت بیمه و ضریب نیروی کار شاغل در پروژه‌ها است.

بیمه مسئولیت حرفه ای پاسارگاد

هر فرد به‌تبع شغل و حرفه خود ممکن است خسارات جانی و مالی به افراد مرتبط با حرفه خود وارد نماید. بیمه‌های مسئولیت مدنی حرفه‌ای ضامنی برای جبران خسارات ناشی از شغل و حرفه افراد می‌باشند. مانند:

بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان و پیراپزشکان پاسارگاد

این بیمه‌نامه غرامت فوت و نقص عضو بیماران تحت معالجه، مداوا، مراقبت و سایر اعمال پزشکی و پیراپزشکی ناشی از مسئولیت پزشک یا پیراپزشک را جبران می‌نماید.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران استخر و منجیان غریق در قبال شناگران پاسارگاد

در این بیمه‌نامه خسارات جانی وارد به شناگران که ناشی از مسئولیت مدیر استخر یا منجیان غریق باشد جبران می‌گردد. منجیان غریق باید دارای کارت منجی گری معتبر از فدراسیون شنا باشند. اگر چه این بیمه‌نامه خسارت وارد به شناگران را جبران می‌نماید اما مدیر استخر می‌تواند جبران خسارات جانی وارد به منجیان غریق را نیز از بیمه‌گر درخواست نماید.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مسئول فنی بیمارستان و درمانگاه پاسارگاد

این بیمه‌نامه غرامت فوت و نقص عضو وارد به بیماران را که ناشی از تقصیر یا سهل‌انگاری مسئول فنی (در چهارچوب وظایف محوله از جانب وزارت بهداشت و درمان در محدوده بیمارستان) می‌باشد، جبران می‌نماید. ادعاهای حقوقی علیه مراکز درمانی به علل عدم کارایی، فقدان و یا نقص در امکانات پزشکی، تجهیزات فنی، تأسیساتی، تغذیه نادرست در مدت مداوا، جراحی و دوران بستری بیمار که منجر به خسارات بدنی بیماران گردد، تحت پوشش این بیمه‌نامه خواهد بود.

بیمه مسئولیت مدیران مجموعه‌های ورزشی در قبال مراجعه‌کنندگان پاسارگاد

این بیمه‌نامه خسارات جانی وارد به مراجعه‌کنندگان (ورزشکاران و افراد همراه) در محدوده مجموعه ورزشی ناشی از مسئولیت بیمه‌گذار را جبران می‌نماید. خسارات وارد به تماشاگران نیز تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار دارد. شایان‌ذکر است خساراتی که مسئولیت آن بر اساس قانون بر عهده بیمه‌گذار نباشد، تحت پوشش این بیمه‌نامه نیست.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای هتلداران و مدیران واحدهای اقامتی پاسارگاد

این بیمه‌نامه خسارات جانی و مالی وارد به مسافران و میهمانان هتل یا واحد اقامتی ناشی از مسئولیت مدیر هتل یا واحد اقامتی را جبران خواهد کرد.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران شهربازی و مکان‌های تفریحی در قبال استفاده کنندگان از دستگاههای شهربازی پاسارگاد

این بیمه‌نامه خسارات جانی شامل فوت و نقص عضو و هزینه‌های پزشکی وارد به استفاده‌کنندگان از امکانات شهربازی یا اماکن تفریحی که ناشی از مسئولیت مدیر مجموعه باشد، را جبران می‌نماید.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران و مربیان مهدکودک در قبال کودکان پاسارگاد

در صورت وقوع حادثه برای کودکان تحت مراقبت در مهدکودک، که ناشی از مسئولیت مدیر مهدکودک و یا مربیان باشد، خسارت وارده، از طریق این بیمه‌نامه جبران خواهد شد.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین طراح، محاسب و ناظر ساختمان پاسارگاد

در این بیمه‌نامه خسارت جانی و مالی وارد به کارگران و اشخاص ثالث ناشی از مسئولیت حرفه‌ای مهندسین طراح، محاسب و ناظر که دارای پروانه اشتغال از وزارت مسکن و شهرسازی باشند، در حیطه فعالیت ساختمان‌سازی جبران می‌گردد.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران آژانس‌های مسافرتی پاسارگاد

چنانچه برای افراد شرکت‌کننده در اردو یا تورهای سیاحتی و زیارتی، حادثه‌ای رخ دهد و این حادثه ناشی از تقصیر یا سهل‌انگاری مدیر یا مسئول باشد، این بیمه‌نامه خسارات جانی وارد به زیان‌دیده را جبران می‌نماید.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای شرکت‌های نصب و نگهداری آسانسور و پله‌برقی پاسارگاد

در این بیمه‌نامه جبران خسارت‌های جانی وارد به سرنشینان آسانسور تحت پوشش می‌باشد منوط به اینکه مسئولیت بیمه‌گذار در حادثه رخ‌داده محرز گردد. علاوه بر شرکت‌های نصب آسانسور، دارندگان آسانسور نیز می‌توانند این بیمه‌نامه را درخواست نمایند، مشروط بر اینکه با یک شرکت ذیصلاح دارای قرارداد سرویس و نگهداری باشند.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای تولیدکنندگان کالا پاسارگاد

به‌موجب این بیمه‌نامه، بیمه‌گر متعهد می‌شود که خسارات جانی یا مالی وارد به مصرف‌کنندگان و اشخاص ثالث که ناشی از عدم ایمنی و یا عیب و نقص کالای تولید و عرضه‌شده توسط بیمه‌گذار است را جبران نماید. این بیمه‌نامه هرگز جایگزین گارانتی یا ضمانت‌نامه کالا نمی‌گردد و به عبارتی خسارت وارد به خود کالا تحت پوشش نمی‌باشد.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای عمومی پاسارگاد

در مواردی که امکان آسیب رساندن به اشخاص ثالث (غیر از کارکنان و افراد مرتبط با حرفه ، فعالیت یا کالای تولیدی بیمه گذار) در حین انجام کار وجود داشته باشد، بیمه‌های مسئولیت عمومی‌خسارات‌ جانی و مالی وارد به زیاندیدگان را جبران خواهند نمود. از انواع بیمه‌هایی که در این دسته صادر می‌گردد عبارتند از:

بیمه مسئولیت ناشی از نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی پاسارگاد

با این بیمه‌نامه خسارات جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث ناشی از نصب، نگهداری و یا مالکیت انواع تابلو، در صورت احراز مسئولیت بیمه‌گذار، جبران خواهد شد.

بیمه مسئولیت دارندگان ماشین‌آلات راه‌سازی، صنعتی، کشاورزی پاسارگاد

این بیمه نامه خسارات جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث که ناشی از مسئولیت دارنده یا راننده وسیله نقلیه باشد را جبران نمایند.

اعلام خسارت بیمه مسئولیت پاسارگاد

 1. به‌محض اطلاع از هرگونه حادثه و ادعا علیه خود مراتب را بلافاصله و حداکثر ظرف مدت پنج (۵) روز از تاریخ حادثه به‌صورت کتبی به بیمه پاسارگاد اعلام نماید.
 2. شرح حادثه و ادعا علیه خود را به‌تفصیل و کتباً به بیمه پاسارگاد اظهار نماید.
 3. به لحاظ اینکه تشخیص مسئولیت و تعیین مقصر در حادثه می‌بایست مبتنی بر قوانین باشد و این موضوع مستلزم بررسی‌های کارشناسی است، لذا بیمه‌گذار می‌بایست تعیین مقصر را موکول به کارشناسی نماید و شرح حادثه را اظهار و از قبول و اقرار به مسئولیت خودداری نماید.
 4. کلیه مدارک و مستندات موجود و همچنین اقداماتی که ممکن است توسط مقامات انتظامی و قضائی و غیره هنگام حادثه انجام‌شده باشد در اختیار بیمه پاسارگاد قرار دهد.
 5. از سازش با زیان‌دیده بدون اطلاع بیمه‌گر خودداری نماید.
 6. چنانچه درروند رسیدگی حسب مورد به مدارک و مستندات دیگری نیاز باشد؛ بیمه‌گر مراتب را جهت تهیه و ارائه آن‌ها اطلاع خواهد داد.
 7. در صورت شکایت زیان‌دیده، بیمه‌گذار می‌بایست مدارک مربوط ازجمله برگ ابلاغ شکایت، احضاریه و غیره و همچنین آراء مراجع قضائی را بلافاصله به بیمه‌گر ارائه نماید.
 8. با کارشناسان اعزامی بیمه پاسارگاد هنگام بازدید و بررسی خسارت همکاری نماید.

دریافت فرم پیشنهاد بیمه مسئولیت پاسارگاد

اطلاعات بیشتر درباره بیمه مسئولیت از ویکیپدیای فارسی.